💡بهترین ایده های کارآفرینی با سرمایه کم کدامند❓❗️

نویسنده: زهرا مهرابي
💡بهترین ایده های کارآفرینی با سرمایه کم کدامند❓❗️

آیا مشاغلی وجود دارند که بتوان با سرمایه کم راه اندازی کرد؟ امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی امکان کارآفرینی با سرمایه کم وجود دارد. شتاب دهنده گذر قصد دارد تا شما را  با کسب و کار با سرمایه کم آشنا کند. برای کارآفرینی علاوه بر سرمایه اولیه، داشتن ذهنی خلاق و تلاش پی در پی منجر به رسیدن به یک کسب و کار موفق و پر سود می گردد.

 

چه مشاغلی را می توان با سرمایه کم ایجاد کرد؟

در ایتدا باید بدانید که کارآفرینی با سرمایه کم شدنی است و مهم ترین سرمایه، ایده شماست.

برای کارآفرینی با سرمایه کم ابتدا باید یک ایده کسب و کاری پر سود را پیدا کنید، سپس اعتبار ایده خود را بسنجید. همچنین وجود یک شریک پرتلاش به شما کمک خواهد کرد که علاوه بر راحت تر شدن امور، سرمایه گذاران به سمت کسب و کار شما جذب شوند؛ زیرا سرمایه گذاران ترجیح می دهند که از یک گروه حمایت کنند نه یک فرد. پس از آنکه تصمیم به عمل گرفتید، سرمایه مورد نیاز خود را تهیه کنید و مقدمات کسب و کار خود را بچینید. موفقیت با تلاش مستمر در دستان شماست.

کسب و کارهای کوچک پرسود | کار تولیدی با سرمایه کم | کارآفرینی با سرمایه 10 میلیون

 

کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

 • فروش اینترنتی

امروزه دسترسی سریع و راحت به اینترنت باعث شده است که بتوان با کمترین سرمایه، کسب درآمد کرد. ایجاد یک فروشگاه اینترنتی کوچک به سرمایه اندکی نیازمند است. محصولاتی مانند تابلوهای تزیینی، زیورآلات، عروسک های دست ساز و ... را می توان با سرمایه ای اندک تولید یا تهیه نمود و در فروشگاه اینترنتی به فروش رساند. همچنین می توانید محصولات فروشگاه های دیگر با ایجاد یک همکاری به فروش برسانید.

 • مشاوره اینترنتی

آیا شما در زمینه خاصی تخصص دارید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است پس می توانید به سرعت و با کمترین سرمایه، کسب و کار خود را ایجاد کنید. فقط کافی است در فضاهای مجازی مرتبط ثبت نام کرده و به مشاوره افراد مورد نیاز تخصص شما بپردازید.

 • تولید محتوا

گسترش شبکه های اجتماعی نیازمند تولید کننده های محتوا است و می توان گفت که در هر کسب و کاری حرف اول را می زند. تولید محتوا یک گزینه کم هزینه می باشد که با تهیه یک سیستم برای تولید محتوا و ایجاد یک ارتباط اینترنتی میسر است.

 • طراحی گرافیکی

اگر توانایی انجام کارهای گرافیکی را دارید یا در حال یادگرفتن آن هستید باید بدانید که افراد زیادی برای کسب و کار خود نیازمند تخصص شما هستند. طراحی لوگو، طراحی گرافیکی، تولید موشن گرافیک و ... کارهایی است که شما میتوانید برای سایر کسب و کارها انجام دهید. همچنین طراحی گرافیک به عنوان شغل دوم نیز بهشما کمک می کند تا در کنار شغل اصلی خود، کسب در آمد کنید.

 • مدیریت شبکه های اجتماعی

امروزه هر کسب و کاری در فضاهای مجازی یک صفحه برای معرفی خود و ارتباط با مشتریان خود دارد. معمولا در این کسب و کارهای افرادی را به عنوان مدیر شبکه های اجتماعی خود استخدام می کنند تا علاوه بر معرفی محصول، با مشتریان ارتباط برقرار کنند و بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات آنها را دریافت کنند. برای شروع اینکار تنها وجود یک تلفن همراه هوشمند و یک اینترنت پرسرعت نیاز است.

 • راه اندازی وب سایت

تقریبا تعداد بسیار زیادی از کسب و کارها نیازمند راه اندازی سایت مرتبط با شغل خودشان هستند و نیازمند افرادی که در زمینه برنامه نویسی تخصص داشته باشد. اگر شما نیز جز این افراد هستند فقط کافی است که به صورت پروژه ای با شرکت های مختلف کار کنید و کسب و کار خود را پیشرفت دهید. در ابتدا سایت خود را راه اندازی نموده و سپس به معرفی خود در آن بپردازید تا از طریق آن به سایر افراد معرفی شوید.

 • تولید فیلم های آموزشی

از علم خود کسب در آمد کنید! اگر مهارت یا دانشی دارید که می توانید به دیگران آموزش بدهید فقط کافی است که از طریق یک دوربین فیلمبرداری از خود یک فیلم تهیه کنید و با دریافت هزینه آن را در اختیار علم آموزان قرار دهید.

 •  ترجمه

اگر به هر یک از زبان های زنده دنیا تسلط دارید یا آن را به صورت آکادمیک فراگرفته اید، می توانید به کار ترجمه بپردازید. ابتدا می توانید با سایت های سفارش آنلاین مترجم شروع کنید و سپس با راه اندازی یک سایت، کسب و کار خود را گسترش داده و افرادی را نیز به عنوان همکار خود استخدام کنید. برای این کار تقریبا به هیچ سرمایه ای نیاز نخواهید داشت.

شغل پردرآمد با سرمایه کم ، تولید در منزل با سرمایه کم

 

کسب و کار فیزیکی با سرمایه کم

 • پخت و فروش غذای خانگی

اگر خود را یک آشپز خوب میدانید، کافی است با تهیه سرمایه ای کم مواد اولیه مورد نیاز خود را تهیه کنید و در خانه آشپزی کنید. افراد زیادی هستند که به دلیل مشغله های کاری یا حتی نداشتن علاقه به آشپزی به دنیال غذای خانگی با کیفیت هستند. همچنین باید هزینه ای را برای تبلیغ کارتان و بسته بندی غذا در نظر بگیرید زیرا میتواند به رونق کسب و کارتان کمک زیادی کند.

 • تولیدات هنری

هنرمندان زیادی وجود دارند که با تولید زیروآلات، نمد دوزی و چرم دوزی، قلاب بافی، ساخت عروسک و ... کسب و کار موفقی را ایجاد کرده اند. اگر شما نیز به هنر علاقه دارید و یا مهارت خاصی در این زمینه دارید می توانید کسب و کار هنری خود را شروع کنید.

 • خرید و فروش اقلام دست دوم  

عموما افراد زیادی در بازارهای محلی اجناس ارزشمندی را خرید و فروش می کنند که شاید ارزش واقعی آن را ندانند؛ شما می توانید با خرید آنها و فروش به افرادی که به دنبال آن هستند کسب درآمد کنید.

 • خدمات مد و خیاطی

اگر علاقه مند به دنیا مد و خیاطی هستید، تنها کافی است با گذراندن دوره های آموزشی مرتبط با آن و آشنایی با دنیای مد و فشن، کسب و کار خود را شروع کنید.

 • خدمات زیبایی

همه افراد به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند و برای آن هزینه های زیادی را خرج می کنند خدمات زیبایی و آرایشگری از جمله مشاغل پر سودی است که شاید هزینه شروع آن کمی بالا باشد ولی سودآوری زیادی را به همراه دارد.

 • پرورش گیاهان دارویی

اگر چه داروهای صنعتی و شیمیایی قسمت بزرگی از بازار دارو را به خود اختصاص داده اند اما افراد زیادی استفاده از داروهای گیاهی را ترجیح می دهند. برای این کار به فضای فیزیکی، سرمایه اولیه و اطلاعات کافی برای پرورش آن، نیازمند دارید.

کسب و کار های کوچک پرسود | کسب و کار خانگی

لازم به یادآوری است که در دنیای امروز مرزی بین کسب و کار مجازی و فیزیکی وجود ندارد، شما میتوانید همه کسب و کارهای خود را با دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی گسترش دهید.

5.0 امتیاز از 1 رای